İftar Menüsü

İftar Menüsü

Ramazan ayında en çok yoran şeylerden biri, iftar menüsü oluşturmak olsa gerek. Özellikle eşi, dostu ağırlamak için iyi bir sebep olan bu dönemde, insan iyi bir sofra hazırlamak istiyor. Biz de işinizi kolaylaştırmak için size bir iftar menüsü önerisinde bulunacağız.

Havalar yavaş yavaş ısınmaya başladı ve sıcak havalarda hafif beslenmek her zaman en iyisi. Zengin bir sofra kurmak için ille de ağır yemekler hazırlamanıza gerek yok. Gün içerisinde kaybettiğiniz enerjiyi size geri verecek zenginlikte ve doyururken rahatsızlık vermeyecek nitelikte bir menü oluşturmaya dikkat etmek gerekli. İşte, hafif ve zengin iftar menüsü:

İftar Menüsü

Kremalı domates çorbası

Enginarlı salata

Yoğurtlu kabak salatası

Bulgur köftesi

Fırında sebze

Basit hurma tatlısı

Bu tariflerin yanı sıra sofraya zeytin, turşu, yoğurt gibi yardımcı lezzetler de ekleyerek sofrayı daha da dolu bir hale getirebilirsiniz. İçecek olarak da soda ya da ayran içmeyi tercih edin ki, gün içinde kaybettiğiniz minerali hızla geri kazanın. Hem lezzetli, hem doyurucu, hem de besleyici değeri yüksek bu menü herkesi mutlu edecek. Ayrıca, hazır havalar sıcakken masaları kurun balkona, bahçeye hatta gidin piknikte iftar yapın. Her şeyin keyfini bir kat daha arttırabilirsiniz.

İyi iftarlar, afiyet olsun…

BENZER TARİFLER

Yoğurt Smoothie Tarifleri5 dakika
Mercimek Köftesi Tarifi35 dakika